play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Ferie w mieście. Co robić w Zabrzu?

today5 stycznia 2021

Background

Są a tak jakby ich nie było. Tegoroczna zimowa przerwa od nauki w szkołach niemal niczym nie różni się od ostatnich dni szkoły. Wyjeżdżać nie można a pogoda nie zachęca do aktywności.

Ferie w mieście to dla znakomitej większości uczniów w tym roku obowiązek. Z uwagi na pandemię trzeba zostać w domach – i nie wyjeżdżać. Co jednak robić by dobrze spożytkować te dwa tygodnie? Ofertę przygotowało między innymi Zabrze.

Zajęcia on- line

Większość zajęć, z których będą mogli skorzystać najmłodsi odbywać będzie się online. Tego typu ofertę przygotował m.in. Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu oraz dzielnicowe ośrodki kultury w Biskupicach, Kończycach, Pawłowie i Grzybowicach. Odbędą się pierwsze warsztaty pn. “Papierowe inspiracje”. Zaplanowano je na 8 i 11 stycznia.

We wtorki i czwartki zabrzański MOK zaprasza na warsztaty sportowe dla rodzin. Najbliższe dziś, a następnie 7, 12 i 14 stycznia. W trakcie treningów Aneta Ratajczak pokaże jak w miły sposób można spędzić razem czas i poćwiczyć z mamą i tatą w domu. Treningi poprawią kondycję i pomogą skorygować wady postawy.

Galeria otwarta

6, 13 i 15 stycznia zaplanowano wirtualne zwiedzanie Galerii MOK. W trakcie ferii będzie można posłuchać najlepszych wokalistów uczestniczących w konkursie wirtualnego kolędowania, a także zobaczyć najlepsze prace zgłoszone w konkursie plastycznym “Moja świąteczna ozdoba”. Natomiast 15 stycznia MOK zaprasza do zwiedzenia wystawy prac Haliny Matłosz pt. “Kobieca nostalgia”.
Wiele ciekawych zajęć online przygotowano również w dzielnicowych ośrodkach kultury w Biskupicach, Grzybowicach, Kończycach i Pawłowie. Najmłodsi mogą wybierać m.in. spośród warsztatów ceramicznych, muzycznych, fotograficznych, plastycznych czy też ekologicznych. W DOK Grzybowice zaplanowano też Zimową Akademię Szachową czyli cykl filmów szkoleniowych z zakresu podstaw dyscypliny szachowej przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Do kina z rodziną

Specjalną ofertę dla najmłodszych w czasie ferii zimowych przygotowało również najstarsze kino w Zabrzu – kino ROMA, które zaprasza do uczestnictwa w projekcie “Kino familijne online”, w ramach którego udostępni kilka krótkometrażowych animacji w wersji anglojęzycznej.
Kino ROMA zaprasza też wszystkich kinomanów na wycieczkę filmowymi śladami Zabrza. Warto wiedzieć, że Zabrze jest miastem rodzinnym wielu ważnych postaci kina polskiego. Zabrzanin, reżyser Michał Rosa nakręcił u nas zdjęcia do swoich filmów „Co słonko widziało” i „Szczęście świata”. Cenione aktorki Aleksandra i Magdalena Popławskie, aktor Michał Żurawski czy Adrian Topol (znany z amerykańskiego serialu „Homeland” gwiazdor niemieckiej telewizji) również pochodzą z Zabrza. Ale filmowa historia miasta jest znacznie bogatsza, aby ją poznać zapraszamy w niezwykłą podróż.

Mapa dostępna na stronie: kinoroma.zabrze.pl/mapa/

Film dostępny na stronie: www.kinoroma.zabrze.pl/repertuar/filmowymi-sladami-zabrza-z-najstarszym-na-slasku-kinem-roma.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content