play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Filipinki zatrzymane w Piekarach Śląskich

today13 sierpnia 2020

Background

Filipinki, Gruzini oraz Ukraińcy naruszyli przepisy pobytowe w naszym kraju. Otrzymali od funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej decyzję zobowiązującą do powrotu.

Wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali w Piekarach Śląskich dwie obywatelki Filipin. Przeprowadzona przez funkcjonariuszy kontrola legalności pobytu wykazała, że kobiety przebywają na terytorium Polski bez ważnej wizy lub innego ważnego dokumentu uprawniającego je do wjazdu i pobytu w Polsce.

Kobietom wydano decyzje na mocy których zostały zobowiązane do powrotu. Orzeczono wobec nich zakaz ponownego wjazdu do Polski oraz innych krajów strefy Schengen.

Podobne konsekwencje spotkały w tym tygodniu dwóch Gruzinów oraz dwoje Ukraińców. 23-letni obywatel Ukrainy okazał się osobą niepożądaną na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ponieważ został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Pozostała trójka cudzoziemców nie opuściła terytorium Polski po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu pobytu na nim.

Źródło: www.slaski.strazgraniczna.pl

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content