play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Firma ze Śląska wyposażyła szpital polowy na Stadionie Narodowym

today10 listopada 2020

Background

Firma ze Śląska wyposażyła szpital polowy na Stadionie Narodowym. Produkty do tlenoterapii: maski tlenowe, dreny tlenowych, cewniki do podawania tlenu, a także produkty takie jak igły, rurki intubacyjne, cewniki dostarczyła firma ZARYS International Group. Całość transportu  dopełniły produkty medyczne i środki ochrony indywidualnej. Dostawa jest realizowana we współpracy z Agencją Rezerw Materiałowych. Istniejący od ponad 30 lat ZARYS ma w swoim portfolio asortyment, na bazie którego można w 90% wyposażyć przykładową placówkę medyczną.  To polska firma rodzinna, powstała w 1989 roku. Od początku swojej działalności związana jest ze Śląskiem, gdzie w Zabrzu znajduje się jej siedziba i nowoczesne centrum magazynowo – logistyczne w Gliwicach. 

Firma ze Śląska wyposażyła szpital polowy na Stadionie Narodowym. Skład dostawy stanowiły przede wszystkim produkty do tlenoterapii: maski tlenowe, dreny tlenowych, cewniki do podawania tlenu, a także produkty takie jak igły, rurki intubacyjne, cewniki. Szpital na terenie stadionu, to odpowiedź na znaczący wzrost zachorowań w ciągu ostatnich tygodni. Placówka jest przygotowywana do przyjęcia 1200 pacjentów. Początkowo na chorych z SARS-CoV-2 będzie czekać 300 łóżek, z czego 45 przeznaczonych na potrzeby intensywnej terapii. Personel medyczny będzie liczyć 250 osób.

Ta placówka budowana jest od podstaw. Dlatego koniecznym jest, aby dostarczyć jej nie tylko środki ochrony indywidualnej, ale także podstawowy sprzęt medyczny stosowany do diagnostyki i opieki nad pacjentami. Dzięki szerokości naszej oferty jesteśmy w stanie dostarczyć większość potrzebnego sprzętu jednorazowego tak, aby szpital był w pełni funkcjonalny od momentu przyjęcia pierwszego pacjenta– mówi Paweł Ossowski prezes Zarządu ZARYS International Group.

ZARYS to polska firma rodzinna, powstała w 1989 roku. Od początku swojej działalności związana jest ze Śląskiem, gdzie w Zabrzu znajduje się jej siedziba i nowoczesne centrum magazynowo – logistyczne w Gliwicach. Aktualnie ZARYS to także firma globalna, ale mocno zakorzeniona lokalnie i obecna poprzez swoje produkty w większości placówek służby zdrowia w Polsce i na całym świecie.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content