play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Fundacja Siepomaga organizuje zbiórkę dla ocalałego 13- latka z gminy Borowce

today19 lipca 2021

Background

W nocy z 9 na 10 lipca doszło do tragedii, która całkowicie zmieniła jego życie. 13-letni Gianni Jaworek stracił najbliższą rodzinę i cudem uniknął śmierci. Jego wujek, 52-letni Jacek Jaworek jest podejrzany o zastrzelenie swojego brata, jego żony i ich 17-letniego syna. Fundacja Siepomaga postanowiła pomóc osieroconemu chłopcu i zorganizowała zbiórkę w jego imieniu.

Do tragicznego zdarzenia, o którym od tygodnia mówi cała Polska, doszło w nocy z 9 na 10 lipca, w miejscowości Borowce pod Częstochową. 52-letni Jacek Jaworek zastrzelił swojego brata, jego żonę i ich 17-letniego syna. Z całej rodziny uratował się tylko młodszy z synów zamordowanego małżeństwa.

Życie chłopca po tej wstrząsającej tragedii, bez wątpienia zmieni się nie do poznania. Strata najbliższej rodziny i ucieczka cudem przed śmiercią z rąk własnego wujka to trauma, która zostaje do końca życia. Na szczęście fundacja Siepomaga postanowiła, chociaż wesprzeć 13-latka finansowo i zorganizowała w jego imieniu zbiórkę pieniędzy.

– Być może nigdy się nie dowiemy, dlaczego to, co spotkało całą rodzinę Gianniego, w ogóle się wydarzyło. Pewne jest jedynie to, że nie wróci to życia Justynie, Januszowi i Kubie. Z nocnej strzelaniny przeżył jedynie 13-latek. Jest teraz pod opieką całej naszej rodziny. Zrobimy wszystko, aby dramatyczne chwile, których był świadkiem, nie odcisnęły piętna na jego psychice. Gianni bardzo potrzebuje spokoju i pomocy. Już nigdy nie będzie mógł pograć z bratem w piłkę, iść porozmawiać z tatą, przytulić się do ukochanej mamy… Pozostaną jedynie w jego pamięci. Sprawmy, aby Gianni poczuł, że w ogromie tej tragedii nie został sam – apeluje rodzina chłopca na stronie zbiórki fundacji.

Zbiórka rozpoczęła się 15 lipca. Dzisiaj na koncie fundacji znajduje się już prawie 26 tysięcy złotych. Akcję swoimi datkami wsparło już ponad 860 osób.

LINK DO ZBIÓRKI

Fot: Facebook/ Siepomaga.pl

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content