play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Furiat groził nożem pracownikom szpitala

today30 września 2022

Background

Furiat groził nożem pracownikom szpitala. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Sosnowcu. Na miejscu musieli interweniować policjanci.

Policjanci z Sosnowca zostali wezwani do szpitala, gdzie pacjent groził personelowi nożem. Miał za nic polecenia policjantów, więc ci zdecydowali o użyciu tasera. Potem agresor trafił na oddział psychiatryczny.

Furiat groził nożem pracownikom szpitala

Medycy jednego z oddziałów szpitala w Sosnowcu zawiadomili policję o konieczności interwencji. Okazało się, że ich pacjent stał się agresywny i groził im, używając noża. Kiedy przedstawiciele służb dotarli na miejsce, furiat nie reagował na ich polecenia. Sytuacja była – jak informują mundurowi – bardzo dynamiczna, a 33-latek mógł zagrażać zarówno sobie, personelowi, jak i pozostałym pacjentom, mundurowi zdecydowali o użyciu tasera.

Obezwładniony mężczyzna został przekazany lekarzom, którzy podjęli decyzję o umieszczeniu go na oddziale psychiatrycznym, gdzie został poddany obserwacji.

Jeśli w toku prowadzonego postępowania biegły zdecyduje, że mężczyzna był poczytalny w chwili zdarzenia, za kierowanie pod adresem personelu medycznego gróźb z użyciem niebezpiecznego narzędzia może mu grozić do 2 lat więzienia.

Źródło: KMP Sosnowiec

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content