play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

GCR w Reptach wdraża leczenie „pocovidowe”. Przyjęcia już ruszyły

today12 kwietnia 2021

Background

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty” wdraża leczenie dla osób, które przebyły COVID-19. Potrzebne będzie skierowanie od lekarza. Przyjęcia już ruszyły.

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty” jako pierwszy ośrodek na Śląsku oferował leczenie „pocovidowe”, dlatego z marszu mógł przystąpić do programu rehabilitacji „pocovidowej”, wdrożonego rozporządzeniem ministra zdrowia przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jakie są warunki przyjęcia na oddział „pocovidowy” w GCR?

– Mieszkańcy Śląska, po otrzymani skierowania od lekarza NFZ, będą mogli się do nas skierować i będą od razu kwalifikowani do rehabilitacji „pocovidowej” w zależności od liczby miejsc – mówi reporterce Radia Piekary dr Anna Zielińska – Meus z oddziału „pocovidowego” w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty”.

To pierwszy ośrodek na Śląsku, w którym leczenie już się odbywa:

– Już przyjmujemy – mamy w tej chwili na swoim oddziale 18 pacjentów, w tym momencie są 3 łóżka wolne, ale od przyszłego tygodnia uwalniam 12. Mamy pacjentów, którzy mają zajęte płuca od 40-80% przez tzw. włóknienie płuc. Są to pacjenci, którzy mają problem nawet z wykąpaniem się z powodu takiej niskiej saturacji – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary dr Anna Zielińska – Meus z oddziału „pocovidowego” w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty”.

Docelowo w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” znajdzie się 50 łóżek dla pacjentów po przebytej chorobie COVID-19. Takie miejsca powstają również w szpitalu płucnym w Pilchowicach i Centrum Rehabilitacji i Reumatologii w Ustroniu.

 

 

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content