play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Gdzie kupić „żywą” choinkę? Nadleśnictwa zapraszają do siebie!

today17 grudnia 2020

Background

Gdzie kupić choinkę? Na ostatniej prostej przed świętami, to pytanie jest dość zasadnicze. Jeśli chodzi o choinki „żywe” to podpowiadamy, że najświeższe i najtańsze drzewka świąteczne są do nabycia bezpośrednio w Nadleśnictwach.

W wielu z nich rozpoczęły się właśnie przedświąteczne akcje – jak chociażby ta w Nadleśnictwie Świerklaniec:

-Wydaje mi się, że zainteresowanie jest nieco mniejsze niż w ubiegłych latach. Nie oznacza to, że rezygnujemy z tradycyjnej, przedświątecznej akcji. Tych transportów choinek z lasu powinno być kilkanaście – po 40-50 choinek. A więc drzewek do wigilii nie powinno zabraknąć. My oferujemy choinkę świerkową głównie, ale mamy też sosny. Są to choinki pozyskiwane w miejscach, gdzie tniemy zręby – o niszczeniu lasu nie ma mowy – tłumaczy Włodzimierz Błaszczyk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Świerklaniec.

 

Sprzedaż choinek przez Nadleśnictwo Świerklaniec będzie odbywało się do 23 grudnia w godzinach 8:00 do 16:00, a w sobotę od 9.00 do 13.00. Wszystko z zachowaniem wymaganych zasad sanitarnych. Pierwsi klienci już wyjechali ze swoimi świątecznymi drzewkami:

-Zdecydowanie preferuję „żywą” choinkę – mimo, że namawiano mnie na sztuczną w tym roku. Doszłam do wniosku, że w Nadleśnictwie będzie przynajmniej świeżo ścięta, więc może wytrzymać ciut dłużej. Panowie leśnicy są szalenie pomocni i sympatyczni – jest w czym wybierać!- mówiła Radiu Piekary jedna z klientek, która wyjechała z Nadleśnictwa z przepięknym świerkiem. 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content