play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Radzionków

Gdzie wybrać się w czasie pandemii? Ogród Botaniczny w Radzionkowie zaprasza!

today26 kwietnia 2021

Background

Kilkanaście stopni Celsjusza na plusie pozwala na (powolny, ale jednak) rozkwit wiosny! Szczególnie widać to w ogrodach. Ten Botaniczny z Radzionkowa zaprasza do siebie.

Słoneczne promienie i przebłyski wiosny pośród pochmurnych i zimnych dni, stają się motywacją, by ruszyć w końcu na spacer i zażyć trochę świeżego powietrza. Pandemia sprawia, że musimy rezygnować z wielu z naszych dotychczasowych rozrywek. Warto więc się rozejrzeć za tymi miejscami, które mimo pandemii nie zamykają się na odwiedzających. jednym z nich jest Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie.

– W pandemii Ogród jest otwarty – dużo osób dzwoni i pyta o to, szczególnie jak się zdarzają słoneczne weekendy. Tak – jesteśmy otwarci, cały dzień, cały tydzień, a wstęp jest bezpłatny. Bardzo serdecznie zapraszamy na spacery, dla zdrowia, dla relaksu i dla obserwacji bardzo dynamicznie zmieniającej się teraz pogody. Wyraźnie zaczynają się zielenić drzewa, krzewy. Nie warto tego czasu przesiedzieć w domu, tym bardziej, że wiele innych rozrywek jest aktualnie niedostępnych, więc korzystajmy z Ogrodu Botanicznego – zachęca Julia Góra z Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie.

Już wkrótce wszyscy odwiedzający Ogród będą mogli, poza tradycyjnym spacerem, skorzystać z ciekawej formy zwiedzania jaką jest questing. Ponadto pojawi się wiele nowych interesujących punktów edukacyjnych.

 

Fot. Facebook/Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content