play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gentleman z Knurowa. Ujął złodzieja i odzyskał 800 złotych!

today23 lipca 2021

Background

Do obywatelskiego zatrzymania doszło wczoraj po godzinie 10. Postronny świadek, słysząc krzyki ,,Na pomoc, łapcie złodzieja!” i widząc uciekającego mężczyznę oraz goniącą go kobietę, zareagował instynktownie. Po kilkunastometrowym pościgu ujął sprawcę zuchwałej kradzieży. Akcja miała miejsce w Knurowie na ulicy Niepodległości.

Jak relacjonuje właścicielka, po godzinie 10, do jej sklepu wszedł mężczyzna, który chciał dokonać zakupu oferowanych przez nią artykułów. Podczas przeglądania oferty, wykorzystał fakt wzmożonego w tym czasie ruchu i zagarnął część produktów, jednocześnie wybiegając ze sklepu.

Zaskoczona tym faktem właścicielka punktu, wybiegła za nim, wzywając pomocy. Stojący nieopodal świadek, widząc uciekającego z papierową torbą w ręku mężczyznę oraz goniącą go i krzyczącą ,,Pomocy, łapcie złodzieja” kobietę, natychmiast ruszył w pościg.

Po przebiegnięciu kilkunastu metrów w kierunku ulicy Szpitalnej dogonił uciekającego mężczyznę, a następnie go ujął. W tym samym czasie obserwująca całe zdarzenie świadek, powiadomiła Policję.

Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z knurowskiego komisariatu, został przekazany ujęty 33-latek, który skradł mienie o wartości ponad 800 złotych. Za kradzież, której się dopuścił, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują świadkom za czujność oraz udzieloną pomoc. Apelują, aby promować tego typu postawy. Udowadniają, że „reagujesz” znaczy „nie akceptujesz”.

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content