play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

„Gita Story” w Internecie! Zabawna komedia po śląsku w sieci

today17 czerwca 2020

Background

„Gita Story” w Internecie! Zabawna komedia po śląsku w sieci. Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty zaprasza na premierę „Gita Story”, którą będzie można zobaczyć bez wychodzenia z domu. 26, 27 i 28 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się internetowa premiera tej zabawnej sztuki. Bilety w cenie 10 zł dostępne w sprzedaży on-line na: www.mckrudasl.pl.

Zabawna komedia po śląsku w sieci. „Gita story – śląska komedia muzyczna” to produkcja teatralna rudzkiego MCK. Akcja sztuki, której autorem jest popularny aktor i reżyser Zbigniew Stryj, toczy się w latach 60. ubiegłego wieku w Rudzie Śląskiej, a jej motywem przewodnim jest rywalizacja dwóch „szaców” o względy jednej „dziołchy”…

Bynek to szczery, dobry ślonski synek. Zdzich, choć przybył z Łodzi, pracuje razem z Bynkiem, przyjaźnią się i rozmawiają wiele o życiu, w tym oczywiście – a jakże – o kobietach! Suwnicowo Gita wpadła Zdzichowi fest w łoko… ale czy chłopak spoza Śląska ma u niej szanse? I czy intencje Zdzicha są naprawdę szczere? Gita także szuka miłości, pod czujnym okiem kamratek z placu – Lusi i Kristy. No i jest jeszcze ojciec… Kogo on widziałby u boku swoij jedynej cery? Hanysa ze Rudy czy hoteloka z Łodzi? Warto dodać, że w rozwiązaniu tych wszystkich trudnych dylematów ważną rolę odegra… stracony lać. Zwłaszcza, że nawet na Janasa nie do się kupić nowych!

„Gita Story” to ciepła, swojska opowieść o Śląsku, jego mieszkańcach i wartościach, opowiedziana przezabawnymi dialogami i piosenkami śląsko – polskimi. Do tej pory zagranych zostało dziesięć przedstawień (w tym także gościnnie na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury) i wszystkie zgromadziły pełną widownię. Specyficzny okres epidemii sprawił, że kolejne prezentacje tego spektaklu musiały zostać odwołane, ale Gita wraz ojcem, kandydatami na szaca i kamratkami na pewno powróci na scenę MCK po wakacjach.

Póki co, Miejskie Centrum Kultury przygotowało niespodziankę dla fanów uroczej Szulcówny oraz dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać jej historii – 26, 27 i 28 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się internetowa premiera tej przezabawnej sztuki! Bilety w cenie 10 zł dostępne w sprzedaży on-line na: www.mckrudasl.pl. Więcej szczegółów na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty oraz na profile w mediach społecznościowych.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content