play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

GKS w pierwszej lidze, trzech kibiców… w areszcie

today9 czerwca 2021

Background

Katowiccy policjanci zatrzymali trzy osoby w związku z naruszeniem przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych. Podczas meczu GKS-u Katowice ze Stalą Rzeszów zatrzymano trzy osoby.

Katowiccy policjanci wspólnie z mundurowymi z oddziału prewencji zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Katowice i Stal Rzeszów. Mundurowi już kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem dbali o bezpieczeństwo w mieście oczekując kibiców, którzy zmierzali na stadion przy ulicy Bukowej.

Niestety nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic powinien zachowywać w trakcie meczu i co może ze sobą wnieść na teren obiektu sportowego. Obowiązujące przepisy zlekceważyło dwóch kibiców GKS-u Katowice, którzy nie zostali wpuszczeni na stadion. Pomimo tego 40-latek wspólnie z 31-letnim kolegą wtargnęli na teren imprezy masowej, wchodząc na sektor stadionu. Zostali zatrzymani przez katowickich policjantów.

Kolejny z zatrzymanych to 27-latek, który wbiegł na murawę boiska i pobiegł do budynku klubowego. Wszyscy trzej mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wskazało, że mieli od ponad półtora do blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że zatrzymany 27-latek, który wybiegł z sektora na murawę, ma aktualny zakaz wstępu na imprezy masowe, który obowiązuje go aż do 2023 roku. Katowicka Policja będzie również wyjaśniać, jak mężczyzna pomimo zakazu stadionowego dostał się na sektor kibiców i uczestniczył w imprezie masowej.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostaną przeprowadzone z nimi czynności procesowe. Niestety, to nie jedyne incydenty, do których doszło podczas poniedziałkowego spotkania. W trakcie meczu, który zgromadził prawie 2 tys.. kibiców, pseudokibice katowickiej drużyny odpalili materiały pirotechniczne. Chwilę przed tym rozłożyli tzw. sektorówkę, by ukryć osoby, które odpaliły race.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, za bezpieczeństwo podczas imprezy masowej (w tym przypadku teren stadionu) odpowiada organizator. To służby porządkowe organizatora zobowiązane są, by usunąć osoby, które swoim zachowaniem zakłócają porządek publiczny lub zachowują się niezgodnie z regulaminem obiektu, czy regulaminem imprezy masowej. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami, na teren imprezy masowej zabrania się wnoszenia i posiadania przez osoby w niej uczestniczące m.in. broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów pirotechnicznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej prowadzą czynności zmierzające do identyfikacji osób, które podczas poniedziałkowego meczu naruszyły obowiązujące przepisy.

 

Źródło/fot./wideo: Śląska Policja

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content