play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Prace przy budowie Obwodnicy Zachodniej przyspieszyły

today7 maja 2020

Background

Prace przy budowie obwodnicy zachodniej w Gliwicach są już bardzo zaawansowane. Sprzyjająca pogoda i mały ruch samochodowy sprawiły, że prace idą w szybkim tempie i na skrzyżowaniach powinny zakończyć się w czerwcu.

Dwa obiekty mostowe są gotowe, a jezdnię w dużej części pokryto asfaltem. Obecnie trwają prace przy montażu ekranów akustycznych, a także roboty związane z zagospodarowaniem terenu przyległego do powstającej obwodnicy. Prace na skrzyżowaniach przy ul. Rybnickiej i Daszyńskiego powinny zakończyć się w czerwcu.

Nieco dłużej, bo do sierpnia, potrwają prace porządkowe, a także zagospodarowanie terenu oraz budowa instalacji oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej. Zakończenie prac przy obwodnicy zachodniej zaplanowano w III kwartale.

Budowany odcinek zachodniej obwodnicy miasta będzie miał jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu. Powstanie także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Droga będzie oświetlona i wyposażona w tablice zmiennej treści. Inwestycja ma kosztować 82,6 mln zł.

Foto i źródło: ZDM Gliwice

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content