play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Gliwice: Bezpłatne sterylizacja zwierzaków. Miasto przedłuża program

today6 maja 2021

Background

Ważna informacja dla właścicieli czworonogów w Gliwicach. Miasto przedłuża program, dzięki któremu posiadacze psów i kotów mogą skorzystać z bezpłatnej sterylizacji i kastracji swoich pupili.

Przyjęty przez gliwickich radnych 25 marca program obejmuje m.in. bezpłatną sterylizację lub kastrację psów kotów posiadających właścicieli z terenu Gliwic. Aby skorzystać z zabiegu wystarczy przyjść po skierowanie – mówi Barbara Malinowska z Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych:

-Aby otrzymać skierowanie na ten cel należy udać się do siedziby schroniska w Sośnicy przy ulicy Wschodniej. Skierowania wydawane są od poniedziałku do soboty od godziny 10 do 16. Warunkiem otrzymania skierowania jest okazanie dokumentu tożsamości i posiadanie książeczki zdrowia pupila z aktualnymi szczepieniami.

Uchwalony program opieki obejmuje również sterylizację i kastrację kotów wolno żyjących z terenu Gliwic. Skierowania wydawane są na podstawie okazania dokumentu tożsamości  i wskazania miejsca bytowania kota.  Zabiegi wykonywane są w Przychodni Weterynaryjnej wskazanej na otrzymanym skierowaniu.

Zabiegi sterylizacji i kastracji mają nie tylko wpływ na ograniczenie niekontrolowanego rozmnażania się psów i kotów, ale stanowią również profilaktykę zdrowotną, a także pozwalają uniknąć wielu kłopotów, a czasem tragedii związanych z ucieczkami, a nawet agresją zwierząt. W 2020 roku poddano zabiegom sterylizacji i kastracji łącznie 939 zwierząt tj. bezdomnych psów i kotów przebywających w Schronisku, kotów wolno żyjących oraz zwierząt posiadających właścicieli z terenu Gliwic.

Warto dodać, że w Gliwicach można też bezpłatnie zaczipować zwierzaka. By skorzystać z zabiegu należy zgłosić się z psem lub kotem do Przychodni Weterynaryjnej przy ul. Pszczyńskiej 2.

źródło: MZUK Gliwice 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content