play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Gliwice: Blisko 60 tys. roślin ozdobiło skwer nad DTŚ

today26 października 2021

Background

Skwer nad Drogową Trasą Średnicową w Gliwicach zmienił swoje oblicze. Betonowy krajobraz zazielenił się dzięki roślinom i drzewom.

Teren skweru nad DTŚ w Gliwicach stał się kolejnym ciekawym punktem na mapie miasta. Odnowiony krajobraz terenu sprzyja teraz wypoczynkowi i rekreacji. W miejscu potocznie zwanej betonozy pojawił się zielony krajobraz.

– Zależało nam na tym, aby jak najszybciej udostępnić go mieszkańcom, tak aby mogli przyjść zobaczyć nowe nasadzenia. Liczby myślę, że są imponujące. To jest 60 tys. nowych roślin: prawie 130 drzew, prawie 2 tys. krzewów, 26 tys. bylin i 32 tys. roślin cebulowych – wylicza w rozmowie z naszą reporterką Jadwiga Jagiełło – Stiborska z gliwickiego ZDM-u.

Niewielka ilość dotychczasowych drzew, które znajdowały się w tym miejscu została przeniesiona m.in. na al. Sikornik. Na skwerze oprócz wymienionych roślin znalazła się tez infrastruktura do wypoczynku, a także informacje o historycznym Kanale Kłodnickim.

– W symboliczny sposób został zaznaczony historyczny walor Kanału Kłodnickiego. Są nim kamienie oraz znajduje się tu mini wystawa poświęcona historii kanału – tłumaczy Jagiełło – Stiborska.

 

fot. ZDM Gliwice

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content