play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Gliwice: Brawura i nieodpowiedzialność kierowców nie zna granic WIDEO

today2 stycznia 2020

Background

Brawura i nieodpowiedzialność kierowców nie zna granic. Przykładem może być sytuacja z DK78, gdzie kierowca samochodu osobowego bez uprawnień do prowadzenia pojazdów rozpoczął manewr wyprzedzania dwóch aut, pomimo nadjeżdżającego z naprzeciwka pojazdu.

Do zdarzenia doszło 29 grudnia na DK78. Policjanci jadący nieoznakowanym radiowozem zatrzymali Opla na ul. Szpitalnej w Knurowie. Kierujący, 35-letni mieszkaniec Knurowa oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i nigdy ich nie posiadał. Wspomniał jednak, że właśnie zapisał się na kurs prawa jazdy. W czasie prowadzonych czynności, mężczyzna tłumaczył, że musiał jechać na zakupy samochodem, bo transport publiczny w dni wolne jest znacznie ograniczony, temperatura niska, a w związku z tym chciał załatwić to szybko i w komfortowych warunkach.

Kiedy policjanci odtworzyli nagranie z jego wyczynem, stwierdził, że było to ryzykowne i nieodpowiedzialne zachowanie, szczególnie, że miał możliwość schowania się pomiędzy pojazdami, które wyprzedzał. Chociaż temperatura w ten dzień wahała się w okolicach 0 stopni, samochód był wyposażony w letnie opony. Samozwańczy szofer przyznał również, że prędkość z którą się przemieszczał nie należała do bezpiecznych w tych warunkach.

Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 1050zł oraz nałożono na niego 6 punktów karnych. Pojazd, którym kierował został zabezpieczony na miejscu przez osobę obecną w czasie kontroli, która posiadała uprawnienia do kierowania.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content