play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Gliwice: Drugie życie Okrąglaka. Obiekt przejdzie remont w ramach Budżetu Obywatelskiego

today22 października 2021

Background

Popularny Okrąglak w Gliwicach otrzyma drugie życie. Niszczejący obiekt zostanie wyremontowany i przekształcony w ramach budżetu obywatelskiego.

Niszczejący Okrąglak na placu Grunwaldzkim w Gliwicach będzie ponownie służył mieszkańcom. Obiekt zostanie wyremontowany w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt Restauracja Parkowa zdobył prawie 8 tys. głosów, co okazało się najlepszym wynikiem wśród zadań ogólnomiejskich.

– Okrąglak znajduje się na placu Grunwaldzkim w bardzo przyjemnym otoczeniu w parku, wśród zieleni i  wysokich drzew. Znajduje się tu także plac zabaw i niedawno zmodernizowana siłownia na wolnym powietrzu. Gliwiczanie wybierają chętnie te miejsce do spacerów – mówi naszemu reporterowi Maja Lamorska-Gorgol z UM Gliwice.

Projekt zakłada przekształcenie Okrąglaka w punkt gastronomiczny i dostosowanie go do organizacji w rozmaitych imprez oraz wydarzeń

– Nie będzie to tylko gastronomia. Założenie jest takie, żeby oprócz restauracji była możliwość organizowania tam różnego rodzaju imprez, także kulturalnych, dlatego dostosujemy obiekt do tego rodzaju przedsięwzięć – tłumaczy Lamorska-Gorgol.

Realizacja projektu nastąpi w 2022 roku. Odpowiadać będzie za niego Miejski Zarząd Usług Komunalnych. Wstępnie koszt inwestycji wyniesie 900 tys. zł. Miasto zapowiada, że na poszczególnych etapach robót przeprowadzi konsultacje z radą dzielnicy, tak aby spełnić oczekiwania gliwiczan.

fot.: UM Gliwice

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content