play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Już miał pętlę na szyi i chciał skoczyć. Policjanci go uratowali!

today16 marca 2020

Background

13 marca po godz. 20:00 do policji wpłynęło zawiadomienie od znajomego pewnego mężczyzny, który SMS-em poinformował go o zamiarze popełnienia samobójstwa. Przesłane tą samą drogą zdjęcia nie napawały optymizmem. Rozpoczął się wyścig z czasem. Policjanci natychmiast przystąpili do działań.

W rejon Łabęd wysłano kilka patroli. Jeden z nich zlokalizował desperata z przymocowaną już do szyi pętlą, siedzącego na szynie suwnicy, pięć metrów nad ziemią. Policjanci zauważyli, że przy mężczyźnie stoją częściowo opróżnione butelki z alkoholem, a stan pobudzenia gliwiczanina wskazywał, że w każdej chwili może skoczyć. Nasi mundurowi rozpoczęli negocjacje. Udało im się nawiązać kontakt z desperatem i nakłonić go do zdjęcia pętli.

Jednak gdy podjechał drugi patrol, człowiek ten zareagował bardzo nerwowo, znów zakładając na szyję pętlę. Prowadzący rozmowę funkcjonariusze odesłali więc przybyłych kolegów. Wtedy ponownie udało im się załagodzić sytuację.
Jeden z policjantów uzyskał nawet zgodę znajdującego się w skrajnej depresji, zapłakanego mężczyzny, by się do niego przysiąść. Funkcjonariusz wszedł na górę, po czym bezpiecznie sprowadził 40-latka. Okazało się, że powodem depresji gliwiczanina były kłopoty finansowe oraz uczuciowe.
Na szczęście policjantom udało się uratować życie tego człowieka. Znajduje się on obecnie pod opieką lekarzy w szpitalu psychiatrycznym.

 

źródło:slaska.policja.gov.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content