play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Gliwice: Kiedy gra komputerowa miesza się z prawdziwym życiem WIDEO

today14 lutego 2020

Background

Kiedy gra komputerowa miesza się z prawdziwym życiem. Takie sytuacje są coraz częstsze na polskich drogach. Tak też było w Gliwicach, gdzie 20-letni kierowca, z niewielkim doświadczeniem jako kierowca, pędzi przez „średnicówkę” z prędkością 150 km/h.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem, przed godziną 21.00 na gliwickim odcinku „średnicówki”. Policyjne BMW służące grupie Speed zarejestrowało pędzący z prędkością 150 km/h samochód marki Audi A4. Na wspomnianym fragmencie drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd nadając sygnał świetlny i dźwiękowy. Kierujący zaczął zwalniać, zjeżdżając w kierunku Sośnicy, co mogło świadczyć, że za chwilę zatrzyma się do kontroli. Jednak młody mężczyzna, chcąc zmylić policyjną załogę, zmienił nagle pas ruchu i rozpoczął ucieczkę w stronę Zabrza. Prędkość, z jaką uciekał, wynosiła ponad 200 km/h.

Na wysokości ronda Sybiraków młodemu mieszkańcowi Katowic zabrakło umiejętności: na mokrej nawierzchni stracił panowanie nad kierownicą i z impetem uderzył w bariery energochłonne. W tym momencie zakończył się pościg – zrezygnowany młodzieniec zjechał na pobocze, kończąc próbę ucieczki. Jak się okazało, w 2019 roku kierowca miał już zatrzymane prawo jazdy, więc prawdopodobnie to brak uprawnień skłonił go do takiego zachowania. Swoją ucieczką popełnił przestępstwo polegające na niezatrzymaniu się do policyjnej kontroli, zagrożone 5-letnią karą więzienia.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content