play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Gliwice: Kryształowa Marilyn Monroe odnaleziona ZDJĘCIA

today20 stycznia 2020

Background

Kryształowa Marilyn Monroe odnaleziona. Obraz kultowej postaci, stworzony z kryształów Svarovskiego został skradziony z galerii artystycznej w marcu ubiegłego roku. Dzieło zostało wykonane z 6 tys. kryształów, a jego wartość wynosi około 7 tys. złotych.

Do nietypowej kradzieży doszło w marcu ubiegłego roku, kiedy z galerii artystycznej przy ulicy Pszczyńskiej w Gliwicach zniknął obraz przedstawiający Marilyn Monroe wykonaną w całości z kryształów Svarovskiego. Wartość dzieła określana jest na około 7 tysięcy złotych.

Pierwszy ze sprawców, po publikacji wizerunku i dzięki pomocy internautów, wpadł w ręce policjantów jeszcze w zeszłym roku. Nie chciał zdradzić swojego wspólnika i twierdził, że drugi z mężczyzn był tylko przypadkowo spotkanym kierowcą, z którym podjechał pod sklep.

W trakcie śledztwa  funkcjonariusze ustalili i namierzyli drugiego podejrzanego, którym okazał się 60-letni mieszkaniec Zabrza. Gdy policjanci „odwiedzili” go w jego mieszkaniu, na jednej ze ścian zauważyli skradziony obraz z aktorką. Mężczyznę zatrzymano. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content