play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Kryta pływalnia z podnośnikiem dla niepełnosprawnych

today3 września 2020

Background

Gliwice: Kryta pływalnia z podnośnikiem dla niepełnosprawnych. Na gliwickiej „Mewie” zlokalizowanej na Sikorniku zamontowano mobilny podnośnik dla osób niepełnosprawnych. Dzięki niemu kąpieli mogą zażywać również osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Po przerwie, spowodowanej pandemią obiekt wznowi działalność 14 września. Tego zostanie także otwarty basen  „Delfin” przy ul. Warszawskiej.

Kryta pływalnia z podnośnikiem dla niepełnosprawnych.  Dzięki urządzeniu z kąpieli na basenie mogą korzystać osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim oraz osoby o ograniczonej zdolności motorycznej. Podnośnik umożliwia ich transport do basenu, pod prysznic czy do szatni.

Mobilny podnośnik dla osób niepełnosprawnych na pływalni „Mewa” został kupiony przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego BO 2020.  Kosztował 29 160 zł.

Po przerwie basen będzie czynny od 14 września, podobnie jak zamknięta dotychczas pływalnia „Delfin” przy ul. Warszawskiej. W związku z ograniczeniami pandemicznymi na obiektach obowiązują limity osób. przypadku „Mewy”, jednocześnie w basenie będą mogły przebywać 52 osoby, na „Delfinie” – 60. Zasady dotyczące funkcjonowania basenów obowiązujące w związku z sytuacją epidemiczną można znaleźć na stronie MZUK.

źródło i fot. UM Gliwice/MZUK

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content