play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Łącznica między ważnymi drogami gotowa

today5 maja 2020

Background

Łącznica gotowa, trzeba jeszcze tylko pomalować pasy. Poszerzono zjazd z Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego czyli miejskiego fragmentu Drogi Krajowej numer 88 na Drogową Trasę Średnicową w Gliwicach. Prace wykonano w dwa tygodnie choć plan zakładał, że potrwają do wakacji.

Droga poszerzona, trzeba jeszcze tylko pomalować pasy. Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach na długo przed czasem zakończył prace na styku Drogowej Trasy Średnicowej, Drogi Krajowej numer 88 i ulicy Portowej. Udało się dzięki małemu ruchowi samochodów.

Pas więcej dla kierowców

Zmiany polegające na wprowadzeniu dwóch pasów ruchu na odcinku od al. Jana Nowaka Jeziorańskiego, czyli fragmentu Drogi Krajowej 88 w kierunku ronda na skrzyżowaniu DTŚ i ul. Portowej mają poprawić płynność ruchu. „Prace trwały dwa tygodnie i dzięki mniejszemu natężeniu ruchu i sprzyjającym warunkom atmosferycznym zostały ukończone dużo wcześniej, niż zakładano” – zaznaczyli drogowcy.

Aby choć częściowo zniwelować tworzące się tam często korki, miasto przygotowało przebudowę łącznicy zjazdowej z al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, czyli DK88, do ul. Portowej i Drogowej Trasy Średnicowej. O rozpoczęciu robót informowano 15 kwietnia. Zapowiedziano wówczas, że prace, a wraz z nimi utrudnienia, potrwają około dwóch miesięcy.

DTŚ ważną trasą

DTŚ z Katowic do Gliwic to największa inwestycja realizowana w ostatnim dwudziestoleciu przez śląskie samorządy i najważniejsza, obok odcinka autostrady A4, arteria drogowa w Górnośląsko-Zagłębiowskiej-Metropolii. Wytyczona możliwie w pobliżu centrów miast obsługuje ruch lokalny. Uzupełnia tym samym równoległą autostradę A4, przeznaczoną dla tranzytu.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content