play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice mają już miejsce do izolowania potencjalnie zakażonych

today2 kwietnia 2020

Background

Mają już miejsce gdzie izolować będą potencjalnie chorych. Gliwice przygotowały już ośrodek, do którego kierowane mogą być osoby zobowiązane do poddania się kwarantannie – w sytuacji, gdy nie mają możliwości odbycia jej w miejscu zamieszkania.

Do tej pory wywozili chorych poza granice miasta. Gliwice mają już miejsce do izolowania potencjalnie chorych. To jeden z gliwickich hoteli który spełnia wyznaczone przez służby sanitarne kryteria.

Wymogi sanepidu spełnione

Tego rodzaju obiekty muszą spełniać odpowiednie wymagania, m.in. powinny posiadać pokoje jedno- lub dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym, a przed wejściem do budynku musi znajdować się śluza służąca do dezynfekcji osób, które miały bezpośredni kontakt z osobą odbywająca kwarantannę. Nie można przeznaczyć na ten cel lokali komunalnych.

Analizie poddano więc gliwickie hotele. Wybrano jeden, który – w ocenie sanepidu – najlepiej nadaje się do pełnienia nowej funkcji, spełnia wymagania stawiane tego rodzaju ośrodkom i – co ważne – jego uruchomienie byłoby możliwe niemalże natychmiast.

(źródło: miasta.pl)

(zdjęcie poglądowe)

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content