play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Gliwice: Matka pod wpływem narkotyków i 6-miesięczne niemowle pod opieką

today22 maja 2020

Background

Matka pod wpływem narkotyków i 6-miesięczne niemowle pod opieką. To sytuacja z Gliwic, gdzie funkcjonariusze w jednym z mieszkań zastali kobietę, która miała „opiekować się” dzieckiem będąc pod wpływem amfetaminy i metaamfetaminy.

Policjanci zostali oddelegowani na przeszukanie jednego z gliwickich mieszkań w związku z wcześniejszym zatrzymaniem 25-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W jego miejscu zamieszkania spodziewali się znaleźć narkotyki. Na miejscu zastali partnerkę podejrzanego oraz jej 6-miesięczne niemowle. Stan psychofizyczny kobiety zaniepokoił śledczych, dlatego postanowili sprawdzić jej stan trzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu stwierdziło, że matka jest trzeźwa. Na miejsce skierowano więc policjantów ruchu drogowego z testerem narkotyków. Badanie wykazało obecność metamfetaminy i amfetaminy w jej organizmie.

Funkcjonariusze zaopiekowali się dzieckiem do przbyjazdu opieki społecznej, która przejęła maluszka i przewiozła do rodziny prowadzącej pogotowie opiekuńcze. O sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Przeciwko kobiecie będą prowadzone czynności w kierunku narażenia dziecka na ewentualne niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Ponadto podczas przeszukania w mieszkaniu znaleziono środki odurzające – dopalacze oraz narkotyki (proszek ecstasy). Kobietę zwolniono, a mężczyznę doprowadzono do komendy i osadzono w policyjnym areszcie. Obydwoje będą odpowiadać przed sądem.

źródło: KMP Gliwice

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content