play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Gliwice: Miał prawo jazdy od 42 lat. Stracił je w kilka minut WIDEO

today17 stycznia 2020

Background

Doświadczony kierowca, posiadający prawo jazdy od 42 lat stracił je w kilka minut. Wszystko za sprawą wyprzedzania „na trzeciego” i zmuszania innych uczestników ruchu drogowego do hamowania. Kierowca zatrzymany przez grupę SPEED uważał, że nie popełnił żadnego błędu.

Do zdarzenia doszło w środę, 15 stycznia rano. Policjanci ze specjalistycznej grupy SPEED patrolowali nieoznakowanym radiowozem ulicę Zygmuntowską. Wtedy zauważyli Volvo, które wyprzedzało inny pojazd, pomimo nadjeżdżającego z naprzeciwka pojazdu. Przy okazji do hamowania został zmuszony samochód poruszający się w tym samym kierunku.

Po zatrzymaniu Volvo kierujący nim 61-latek powiedział mundurowym, że posiada prawo jazdy już ponad 42 lata i nie rozumie, dlaczego jest kontrolowany, skoro nic się nie stało…

Funkcjonariusze wyjaśnili mężczyźnie, na czym polegało jego przewinienie, a następnie zatrzymali mu prawo jazdy. Dokument, wraz z nagraniem z kamery umieszczonej w radiowozie, trafi do sądu. Za tego typu wykroczenie kodeks przewiduje grzywnę w wysokości do 5 tys. zł.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content