play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Miał w kanapce osę! O krok od tragedii na autostradzie A4

today28 lipca 2021

Background

Przeżuł osę ale ta zdążyła go użądlić w gardło. Groźnie zdarzenie na autostradzie A4. Życie kierowcy z Niemiec uratowali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Do zdarzenia doszło w sobotę (24.07) w godzinach wieczornych w Punkcie Poboru Opłat  na autostradzie A4- Żernica. Do mundurowych śląskiej KAS podjechał samochód osobowy na niemieckich numerach rejestracyjnych. Z pojazdu wysiadła kobieta prosząc o natychmiastową pomoc. Okazało się, że mąż kobiety, z którym podróżowała został ukąszony przez osę. Mężczyzna miał opuchnięty język, źle się czuł oraz miał problemy z oddychaniem.

Funkcjonariusze śląskiej KAS natychmiast wezwali karetkę pogotowia, która przyjechała na miejsce w ciągu kilkunastu minut. Czekając na przybycie karetki mundurowi cały czas kontrolowali stan mężczyzny. Po zakończeniu czynności medycznych, zarówno obsługa karetki jak i poszkodowany podziękowali za pomoc i wsparcie.

Każdego dnia na drogach województwa mundurowi śląskiej KAS prowadzą czynności kontrolne związane z zapewnieniem bezpieczeństwa obrotu towarowego, kontroli czasu pracy kierowców i zadań związanych ze zwalczaniem przestępczości podatkowej i celnej.

Podczas służby funkcjonariusze wielokrotnie uczestniczyli w pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz innych nietypowych zdarzeniach.

Posiadają doświadczenie w sprawnej organizacji ruchu drogowego w niecodziennych sytuacjach. Dzięki wiedzy i umiejętnościom nabytym na licznych szkoleniach i kursach z pierwszej pomocy błyskawicznie potrafią udzielić wykwalifikowanej pomocy przedmedycznej.

źródło: KAS 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content