play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Most nad Kłodnicą już gotowy

today6 kwietnia 2020

Background

Most nad Kłodnicą w ciągu ul. Wrocławskiej w Gliwicach jest gotowy. Drogowcy zapowiedzieli zakończenie prac na 10 kwietnia.

Mostem nad Kłodnicą można jeździć od grudnia ubiegłego roku. Drogowcy udostępnili go do jazdy, by zachować płynność ruchu w mieście i ułatwić życie kierowcom. Wciąż jednak trwały prace – wykańczanie balustrad i nawierzchni kap chodnikowych, malowanie oznakowania poziomego i montaż oznakowania pionowego. Całkowite zakończenie prac przy moście zapowiedziano na piątek 10 kwietnia.

Prace nad nowym mostem rozpoczęły się w kwietniu ubiegłego roku. Zbudowano nowy obiekt o ramowej konstrukcji i nośności do 50. ton z izolacją, jezdnią, kapami chodnikowymi i betonowymi balustradami. Ponadto uporządkowano i umocniono skarpy i koryto rzeki, dzięki czemu poprawi się przepływ Kłodnicy. Będzie to zauważalne szczególnie podczas intensywnych opadów deszczu. Zadbano również o otoczenie – przebudowano odcinek ul. Wrocławskiej na dojeździe do mostu oraz odcinek ul. Częstochowskiej obejmujący skrzyżowanie z ul. Konarskiego, Zimnej Wody i Kłodnicką.

Inwestycja kosztowała około 9 milionów zł i została sfinansowana z miejskiego budżetu oraz z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury.

Foto i źródło: UM Gliwice

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content