play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Nielegalni imigranci w naczepie jednego z tirów. Jechali w upale 15 godzin

today17 czerwca 2021

Background

Nielegalni imigranci odnalezieni na terenie Specjalnej Stefy Ekonomicznej w Gliwicach. Mężczyźni przyjechali w naczepie jednego z tirów.

Ze zgłoszenie, które trafiło do policjantów wynikało, że do jednego z magazynów w rejonie ul. Einstaina podjechał pojazd ciężarowy. Plandeka naczepy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, była zaplombowana, a ze środka słychać było odgłosy rozmów. Transport przyjechał z Rumunii. Patrol policji stwierdził, że wewnątrz może być kilka osób. Nie zdecydowano się od razu otwierać plandeki, lecz wezwano dodatkowe siły, by prawidłowo zabezpieczyć interwencję.

Ustalenia z kierowcą nie były możliwe. Obywatel Rumunii nie mówił ani po polsku, ani po angielsku. Po otwarciu naczepy okazało się że w środku było siedmiu mężczyzn. Byli bardzo zmęczeni i odwodnieni. Zostali najpierw sprawdzeni pod względem posiadania ewentualnych niebezpiecznych przedmiotów, a następnie napojeni. Do jednego z imigrantów wezwano pomoc lekarską z uwagi na to, że uskarżał się na ból w klatce piersiowej i duszności.

Niektórzy z nielegalnie przekraczających granicę mówili po angielsku i tłumaczyli, że celem ich podróży z Rumunii była Francja, a dokładnie Paryż.

Mężczyźni jechali ukryci w naczepie 15 godzin, w ogromnym upale, aż do momentu ujawnienia.

Przemytnicy pobierają od takich osób nawet po 2 tys. euro. W tej sprawie wszystkie okoliczności wyjaśnią funkcjonariusze straży granicznej i to oni zajmą się teraz dalszą procedurą deportacji.

 

 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content