play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: nowość dla pacjentów kardiologii w Szpitalu nr 4

today25 stycznia 2021

Background

Od niedawna w Szpitalu nr 4 w Gliwicach przeprowadzane są ablacje u chorych z arytmią serca. To dobra wiadomość dla pacjentów wymagających takiego właśnie zabiegu – a tych ciągle przybywa.

Ablacja to małoinwazyjny zabieg, którego celem jest zniszczenie lub odizolowanie niewielkiego obszaru tkanki serca odpowiedzialnego za powstawanie arytmii. Pacjentów z arytmią jest coraz więcej, co sprawia że kolejki do leczenia wydłużają się coraz bardziej.

To jeden z zabiegów kardiologii wykonywanym w znieczuleniu miejscowym, co umożliwia lekarzowi stały kontakt z pacjentem.

– Większość zabiegów kardiologicznych, kardiologii interwencyjnej, elektroterapii robi się w znieczuleniu miejscowym. Jesteśmy cały czas w kontakcie z pacjentem, rozmawiamy, mówimy co robimy, pytamy też o jego odczucia. Pozwala nam to bezpiecznie wykonać ten zabieg, bo kiedy pojawiają się jakieś objawy, które nas niepokoją, a pacjent to potwierdza, to możemy na czas zareagować – mówi reporterowi Radia Piekary dr Tadeusz Zębik, ordynator kardiologii w Szpitalu nr 4 w Gliwicach.

W styczniu i w lutym gliwiccy lekarze planują przeprowadzenie kilkunastu ablacji.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content