play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Uczta dla melomanów. Otwarty Salon Muzyczny powraca

today11 sierpnia 2020

Background

Gliwice: Uczta dla melomanów. Otwarty Salon Muzyczny powraca. Zespół Muzyki Salonowej Eleganza,  16 sierpnia br.  zainauguruje czwartą odsłonę Otwartego Salonu Muzycznego. Podczas koncertów w każdą trzecią niedzielę miesiąca (aż do listopada), związani z miastem muzycy zagrają taneczne przeboje muzyki klasycznej – walce, polki i czardasze. Koncerty odbędą się w Parku Chopina i Palmiarni w Gliwicach. 

Otwarty Salon Muzyczny powraca. Pierwszy koncert odbędzie się w niedzielę 16 sierpnia, drugie spotkanie z cyklu, w niedzielę 20 września- te wydarzenia odbędą się w parku Chopina. Dwa jesienne koncerty – w niedziele 18 października i 15 listopada – zaplanowano w Palmiarni.

Koncerty będą rozpoczynać się punktualnie o godz. 12.00. Wstęp na koncerty plenerowe jest wolny, a na występy w Palmiarni obowiązują standardowe bilety wstępu do obiektu (10 zł – normalny, 6 zł – ulgowy). – Koncerty gromadzą zawsze wielu odbiorców w niedzielne południa i pozwalają poczuć klimat, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i był obecny na wielu wykwintnych balach – mówi Waldemar Staniczek, skrzypek Eleganzy.

Zespół Muzyki Salonowej tworzą muzycy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, która obchodzi w tym roku 20-lecie działalności artystycznej. Projekt „Otwarty Salon Muzyczny” jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

źródło i fot. UM Gliwice

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content