play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Gliwice: „Palmiarnia na wynos” – niezwykła oferta dla miłośników tropików

today3 marca 2021

Background

Wszystko co trzeba wiedzieć o gliwickiej palmiarni, roślinach, które się w niej znajdują, a także rady dla amatorów hodowania egzotycznych roślin – wszystko to znajdzie się w dźwiękowym wydaniu. „Palmiarnia na wynos” dla każdego chętnego.

Nie trzeba już odwiedzać gliwickiej palmiarni, by poznać jej historię czy uzyskać kilka cennych rad. Ruszyła seria dźwiękowych podcastów dotyczących tego wyjątkowego miejsca na mapie Śląska:

– Wszystkie osoby, które lubią Gliwicka palmiarnię, które są zainteresowane tym tematem, zapraszamy w dźwiękową podróż. „Palmiarnia na wynos” to cykl internetowych audycji, tzw. podcastów, w których prezentować będziemy informacje na temat Palmiarni Miejskiej. Odcinek pierwszy – to historia tego obiektu, którą prezentuje pan Andrzej Dyczak – na co dzień przewodnik po gliwickich tropikach. Zaczynamy w latach 20. XX wieku – mówi reporterowi Radia Piekary Marzena Sosnowska z Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

Już wkrótce można się spodziewać kolejnych odsłon podcastów:

– W tych kilku, może kilkunastu minutach, które prezentować będziemy co tydzień, nie zabraknie ciekawostek, anegdot, będzie to także okazja, by poznać ludzi, którzy tutaj, w gliwickiej palmiarni, pracują na co dzień dbają o rośliny i oprowadzają gości – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary Marzena Sosnowska z gliwickiego MZUK i dodaje, że to nie jedyna korzyść ze słuchania podcastów palmiarni – nie zabraknie także rad dla osób, które taką małą palmiarnię chciałyby założyć w domu – czyli poradnik jak dbać o rośliny, jak je nawozić, który parapet wybrać w domu. 

Nic oczywiście nie zastąpi osobistych odwiedzin gliwickich tropików, ale podcasty można traktować jako pewien dodatek do tego miejsca.

 

Palmiarnia, fot. E.Paszkuta/UM Gliwice

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content