play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Podczas spaceru okradł i podpalił przyczepę kempingową ZDJĘCIA

today20 lipca 2020

Background

Podczas spaceru okradł i podpalił przyczepę kempingową. Wszystko zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Mężczyznę w środku nocy zaintrygowała samotnie stojąca przyczepa kempingowa. Gliwiczanin postanowił dostać się do jej wnętrza.

Do zdarzenia doszło 17 lipca około północy, kiedy 34-letni mężczyzna wynosił z przyczepy sprzęt wędkarski, turystyczny oraz telewizor. Wszystko zarejestrowały automatycznie działające kamery monitoringu miejskiego. Chwilę po opuszczenia miejsca przez sprawcę, doszło do pożaru. Po kilkudziesięciu sekundach nie było ani przyczepy, ani śladów włamania.

Na miejsce wezwano policję oraz służby ratunkowe. Śledczy zabezpieczyli materiał z monitoringu, dzięki któremu zrozumieli, że pożar nie był przypadkowy. W sprawcy rozpoznali znanego sobie, wielokrotnie notowanego i karanego, mężczyznę. Wizyta w jego lokum dała oczekiwany rezultat. Wyprowadzono go z mieszkania razem ze zrabowanym z przyczepy mieniem.

Pokrzywdzony oszacował wartość odzyskanych przedmiotów na kwotę ponad 7 tys. zł. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, a w najbliższym czasie o jego losach zdecyduje prokurator i sąd. Z uwagi na przeszłość recydywisty, grozi mu wieloletnie więzienie.

źródło: KMP Gliwice

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content