play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Gliwice: Policjanci uratowali lokatora z płonącej kamienicy. Jeden z nich trafił do szpitala

today1 grudnia 2021

Background

To już kolejny przykład ofiarnej służby policjantów. Podczas wczorajszego pożaru jednej z kamienic w Gliwicach funkcjonariusze uratowali lokatora. Jeden z mundurowych z obrażeniami wylądował w szpitalu.

Do wydarzenia doszło wczoraj wczesny popołudniem. W Gliwicach przy ul. Świętojańskiej wybuchł pożar jednej z kamienic. Na miejsce zdarzenia jako pierwsi dotarli dwaj policjanci. Dowiedzieli się, że w środku budynku, w jednym z mieszkań na drugim piętrze znajduje się lokator i bez wahania ruszyli mu na pomoc.

Ze wspomnianego mieszkania wydobywał się gęsty dym. Policjanci weszli do środka i usłyszeli słabe nawoływanie. Ze względu na trudne warunki musieli się wycofać. Po chwili wrócili jednak do pomieszczenia, dzięki mokrym ręcznikom otrzymanym od jednej z lokatorek, którymi owinęli głowy, zasłaniając drogi oddechowe. Bez sprzętu ochronnego udało im się pokonać najtrudniejszy fragment czołgając się po podłodze.

Policjanci znaleźli mężczyznę leżącego między biurkiem, a łóżkiem. 66-latek miał problemy z poruszaniem się. Po przybyciu straży pożarnej wspólnymi siłami udało się przetransportować lokatora na półpiętro.

Gliwiczanin trafił do szpitala z poparzeniami. Podczas akcji ucierpiał także jeden z policjantów. Podtruł się produktami spalania oraz tlenkiem węgla.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru mógł być niedopałek papierosa.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content