play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Gliwice: Potrzebna pomoc w urządzeniu Domu Nadziei

today1 marca 2021

Background

Dom Nadziei potrzebuje pomocy w urządzeniu ośrodka dla uzależnionej młodzieży. Remont nowej siedziby fundacji w Gliwicach Łabędach właśnie się zakończył, ale nim wprowadzą się tam młodzi, zagubieni ludzie to obiekt musi zostać wyposażony w niezbędny sprzęt. A na to brakuje pieniędzy.

Fundacja „Dom Nadziei” od 26 lat prowadzi ośrodek, w którym leczą się dzieci i młodzież w wieku 14-21 lat, którzy zgłaszają się na terapię uzależnień. Dla niektórych to jedyny ciepły dom, jaki mieli w życiu. Tutaj przychodzą młodzi ludzie, którzy mimo tak młodego wieku już doświadczyli wiele bólu i upokorzeń, a próbując sobie z tym radzić sięgnęli po niewłaściwe środki. Bardzo trudno sobie poradzić samemu w takiej sytuacji. Dlatego „Dom Nadziei” jest dla nich największą szansą na zmianę.

-To jest wspaniała młodzież, która niestety trochę się pogubiła w życiu. Dlatego potrzebują naszego wsparcia. W Gliwicach Dom Nadziei będzie mógł rozwijać swoją działalność nie tylko poprzez możliwość przyjęcia większej ilości pacjentów, ale również poprzez poradnię zdrowia psychicznego gdzie pomoc znajdą zarówno dzieci i młodzież, jak i ich rodziny i bliscy – tłumaczy Aleksandra Wilkos z fundacji Dom Nadziei.

Obecnie sytuacja ośrodka jest trudna. Brakuje pieniędzy na wyposażenie, a meble w takiej placówce muszą spełniać standardy dla placówek terapeutycznych. Dlatego uruchomiono internetową zbiórkę.

 

Jak można pomóc?

Obecnie prowadzona jest zbiórka na łóżka do pokoi wychowanków na

https://zrzutka.pl/lozka-do-pokoi-wychowankow-urzadzamy-dom-nadziei

oraz wpłacając bezpośrednio na konto fundacji: 09 1240 1343 1111 0010 0919 9328

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.domnadziei.pl/urzadzamy-dom-nadziei-w-gliwicach/

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content