play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Gliwice: Spirytus z przemytu w szpitalu. Posłuży do dezynfekcji

today22 września 2020

Background

Gliwice: Spirytus z przemytu w szpitalu. Posłuży do dezynfekcji. Alkohol pochodzący między innymi z nielegalnego obrotu, ujawnionego przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, w dobie pandemii koronawirusa będzie służył do przygotowania preparatów dezynfekujących powierzchnie. Spirytus został starannie przygotowany do użytku w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, gdzie przeprowadzono niezbędne badania i analizy tak, aby zastosowanie w roli środka dezynfekującego było całkowicie bezpieczne.

Spirytus z przemytu w szpitalu. Posłuży do dezynfekcji. W sumie do Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach dostarczono tonę spirytusu. Placówka jest jedynym podmiotem leczniczym w woj. śląskim, który otrzymał z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach taką ilość spirytusu.

Zarekwirowany alkohol pochodzi ze spraw karno-skarbowych zakończonych orzeczeniem przepadku. To oznacza, że będzie z powodzeniem wykorzystany do dezynfekcji powierzchni tam, gdzie jest to bardzo potrzebne czyli właśnie w placówkach medycznych – podkreśla kom. Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Środki dezynfekcyjne stosowane w szpitalach muszą być kompozycją aktywnych czynników, które poradzą sobie z wirusami, bakteriami czy grzybami. W obecnej sytuacji zapotrzebowanie na tego typu środki jest bardzo duże, a każda pomoc w ich uzyskaniu staje się wyjątkowo istotna dla codziennego funkcjonowania placówki, w której regularnie przyjmowani i operowani są pacjenci m.in. w stanach zagrożenia życia – mówi dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

 

info i fot. Szpital Miejski nr 4

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content