play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Gliwice: Ta inwestycja zmieni funkcjonowanie szpitala zakaźnego

today25 sierpnia 2020

Background

Ta inwestycja ma zwiększyć komfort pracy personelu medycznego szpitala jednoimiennego w Gliwicach. Bo nieustanna praca w kombinezonach, maskach i przyłbicach plus panująca wysoka temperatura daje się im we znaki. Do grudnia w szpitalu ma być gotowy nowoczesny system klimatyzacji w ramach dotacji z Ministerstwa Zdrowia.

Dzięki inwestycji za blisko 2 miony złotych, w placówce przy ulicy Zygmunta Starego 20 w Gliwicach zostanie zainstalowany specjalny system klimatyzacji z filtrami pozwalającymi na ograniczenie rozprzestrzeniania się drobnoustrojów chorobotwórczych. System umożliwi indywidualną regulację temperatury w pomieszczeniach szpitala w zależności od potrzeb personelu medycznego oraz pacjentów.

Inwestycja jest niezwykle potrzebna i zostanie przeprowadzona w bardzo szybkim tempie z uwagi na fakt, że w tej chwili dla personelu pracującego nieustannie w pełnym zabezpieczeniu w środki ochrony osobistej: kombinezony, maski i przyłbice, wysoka temperatura stanowi poważne utrudnienie. Najważniejsze prace zostaną przeprowadzone do grudnia tego roku – podkreśla Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Równie istotny jest komfort pacjentów, z których większość zmaga się z problemami układu oddechowego i cierpi m.in. z powodu duszności. Wierzymy, że poprawi to jakość pobytu, że nasi chorzy będą po prostu lepiej zabezpieczeni – mówią pielęgniarki na co dzień opiekujące się pacjentami w gliwickim szpitalu, który od maja 2020 roku ma status zakaźnego jednoimiennego.

Realizacja tego zadania inwestycyjnego jest możliwa dzięki środkom z Ministerstwa Zdrowia w ramach zapobiegania COVID-19.

Fot: Szpital Miejski nr 4 Gliwice

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content