play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Targowisko przy ul. Lipowej już wkrótce po nowemu

today4 grudnia 2020

Background

Popularne wśród wielu gliwiczan Targowisko przy ul. Lipowej doczeka się remontu. Zgodnie z zapowiedziami Urzędu Miasta w Gliwicach pojawić się mają między innymi nowe boksy i zaplecze sanitarne. Jak wynika z deklaracji magistratu niedługo miejsce w końcu ma spełniać standardy dzisiejszych targowisk.

Na październikowej sesji Rada Miasta przedłużyła umowę z dotychczasowym dzierżawcą targowiska do 16. 04. 2021r. Później miejsce przejmie Miejski Zakład Usług Komunalnych. Wówczas rozpocznie się modernizacja obiektu. Dotychczas nie było to możliwe ze względu na nieuregulowany stan prawny.
-W tej chwili miasto toczy postępowanie sądowe o stwierdzenie zasiedzenia, druga działka która przebiega przez targowisko stanowi własność osób fizycznych która jest dzierżawiona przez wiele lat przez miasto. Ten nieuregulowany stan prawny blokował prace. Teraz jednak miejsce nie wygląda już w sposób akceptowalny. Dlatego pomimo tych przeciwności podjęto decyzję aby to targowisko zmodernizować. Na tej części która należy bezpośrednio do miasta i co do której nie ma wątpliwości zostaną wykonane nowe boksy, nowe miejsca do handlu. Zostanie zmodernizowane także zaplecze sanitarne, tak żeby to było bezpieczne, higieniczne i wygodne miejsce zarówno dla osób handlujących jak i dla wszystkich klientów targowiska. -mówi nam Łukasz Oryszczak, rzecznik Prezydenta Gliwic. Przebudowa obiektu zaplanowana jest w przyszłym roku.

Foto: pati.com.pl

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content