play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Gliwice: Tragiczny wypadek na ul. Barwnika. Pracownik wpadł do 8-metrowego wykopu

today28 października 2021

Background

Do tragicznego wypadku doszło w Gliwicach. Podczas prac kanalizacyjnych na ul. Barwnika mężczyzna wpadł do głębokiego na 8 metrów wykopu.

Służby otrzymały wczoraj około godziny 10:00 zgłoszenie o wypadku do jakiego doszło podczas prac kanalizacyjny na ul. Barwnika w Gliwicach. Jeden z pracowników wpadł do wykopu o głębokości 8 metrów. Na domiar złego mężczyzna został przysypany mieszanką ziemi, a także gliny. Pomoc wezwali pozostali robotnicy, ponieważ sami nie zdołali wyciągnąć poszkodowanego na powierzchnię.

– Po przybyciu straży pożarnej na miejsce zdarzenia informacja ta została potwierdzona. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i przystąpiono do wydobywania tej osoby podręczonym sprzętem. Na miejsce zdarzenia została także zadysponowana specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jastrzębia Zdroju – relacjonuje naszej reporterce Damian Dudek, rzecznik gliwickiej straży pożarnej.

Akcja trwała do godzin wieczornych. Dopiero po 19:00 udało się wydobyć mężczyznę na powierzchnię. Niestety pracownik nie przeżył tego wypadku. Lekarz natychmiast stwierdził zgon.

Obecnie nie znamy przyczyny zdarzenia. Śledztwo w tej sprawie prowadzili policja pod nadzorem prokuratury.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content