play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Tragiczne w skutkach potrącenie – okoliczności nadal niewyjaśnione

today1 lutego 2021

Background

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w nocy z sobotę na niedzielę w Gliwicach. Około godziny 3.30 jadący od strony Gliwic w kierunku Pyskowic samochód ciężarowy potrącił pieszego.

Trwa ustalanie okoliczności tragicznego wypadku w Gliwicach. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Toszeckiej. Wstępne ustalenia wskazują, że pieszy z niewyjaśnionych przyczyn znalazł się bezpośrednio przed nadjeżdżającym ciągnikiem siodłowym. Mimo przewiezienia do szpitala, próby ratowania życia nie powiodły się. Potrącony 31-latek zmarł w szpitalu.

Policjanci starają się ustalić okoliczności tego zdarzenia. Nie wiadomo jak 31-latek znalazł się bezpośrednio przed nadjeżdżającym ciągnikiem siodłowym. Kierowca tira był trzeźwy.

Trudno też podejrzewać prowadzącego ciężarówkę kierowcę o zmęczenie – 34-latek pochodzący z wielkopolski ledwie kilka minut wcześniej dokonał załadunku towaru w Gliwicach i ruszył w trasę.

Policja przypomina, że poruszanie się po zmierzchu bez elementów odblaskowych w obszarze niezabudowanym jest wykroczeniem. Brak odblasku może skutkować nałożeniem mandatu, a przede wszystkim niekorzystnie wpływa na widoczność, a tym samym bezpieczeństwo pieszego na drodze.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content