play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Trwa budowa centrum przesiadkowego. Połowa inwestycji już gotowa

today7 października 2021

Background

Trwa budowa centrum przesiadkowego w Gliwicach. Mieszkańcy mogą zobaczyć już bryłę budynku, choć wiele prac trwa także pod ziemią. Zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień przyszłego roku.

Prace nad budową centrum przesiadkowego w Gliwicach idą zgodnie z planem. Włodarze miasta szacują, że połowa inwestycji jest już wykonana.

Jesteśmy mniej-więcej za połową prac budowlanych. Termin zakończenia tej inwestycji to jest sierpień przyszłego roku. Światełko w tunelu już jest dosyć widoczne. Został nam mniej niż rok, co bardzo sobie chwalimy. Te prace postępują w miarę terminowo, co nie jest standardem przy pracach budowlanych – mówi naszemu reporterowi Łukasz Oryszczak z Urzędu Miasta w Gliwicach.

Wyłoniła się już bryła budynku, choć wiele prac trwa aktualnie pod ziemią. Inwestycja jest okazją do wykonania prac porządkowy w znajdującej się tam infrastrukturze, bowiem części kabli i tuneli pochodzi jeszcze z czasów przedwojennych. Trwają także działania związane z infrastrukturą zewnętrzną. Na ul. Tarnogórskiej oraz Toszeckiej powstanie nowa nawierzchnia, a także chodniki. Równolegle roboty prowadzone są na ul. Okopowej, gdzie przebudowywana jest sieć uzbrojenia podziemnego na odcinku od dworca PKP w kierunku placu Piastów. Powstają również miejsca parkingowe w obszarze pomiędzy pętlą objazdową przy dworcu a ulicami Okopową i Bohaterów Getta Warszawskiego.

Powstanie miejsce, które zintegruje transporty autobusowy z kolejowym. To jest zgodne ze wszystkimi wytycznymi jakie mamy m.in. z metropolii oraz z trendami stawiania na komunikację publiczną w taki sposób, aby była ona łatwo dostępna. Przesiadki mają odbywać się komfortowo, szybko i sprawnie – oznajmia Oryszczak.

fot.: Centrum Przesiadkowe Gliwice

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content