play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Gliwice. Uwaga na pieszych w tunelu na Drogowej Trasie Średnicowej!

today21 września 2020

Background

Przechodzą tunelem robiąc sobie skrót. Nie patrzą na znaki. Stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych. Mowa o pieszych korzystających z z tunelu na DTŚ. Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach ostrzega przed nieproszonymi gośćmi.

Standardem stają się wizyty nieproszonych gości w tunelu znajdującym się wzdłuż Drogowej Trasy Średnicowej. Pracownicy Centrum Sterowania Ruchem (CSR) stają się mimowolnymi świadkami sytuacji intymnych, ale przede wszystkim niebezpiecznych. Pojazdy przejeżdżające przez tunel mogą poruszać się z prędkością 70 km/h.
O zakazie ruchu pieszych przed wejściem do tunelu DTŚ informują znaki drogowe. Niektórzy mimo wszystko lekceważąc je, organizują sobie w ten sposób skrót z ul. Sienkiewicza do pl. Piastów lub będąc pod wpływem alkoholu decydują się na niebezpieczne zachowania.
O pojawieniu się nieproszonego gościa w tunelu, pracowników Centrum Sterowania Ruchem, informuje automatyczny system monitoringu wizyjnego, który po wykryciu pieszego przekazuje komunikat do CSR. Według procedur tunel natychmiast zostaje zamknięty, a kierowcy zmuszeni są do skorzystania z objazdu. Zawiadamiane są także odpowiednie służby, które mogą wyciągnąć konsekwencje finansowe wobec tych, którzy pojawiają się w tunelu.

Źródło: ZDM Gliwice

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content