play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Gliwice: W tym roku nie wypożyczysz miejskiego roweru

today19 marca 2020

Background

W tym roku nie wypożyczysz miejskiego roweru w Gliwicach. Właśnie drugi przetarg na organizację systemu roweru miejskiego w Gliwicach został unieważniony. Urząd nie przewiduje organizacji kolejnego. Oznacza to, że w 2020 r. w mieście nie będzie funkcjonował rower miejski. Oferty firm zajmujących się wypożyczaniem rowerów były zdecydowanie wyższe od kwoty przewidywanej na ten cel w budżecie. Ponadto w obliczu obecnego stanu zagrożenia epidemicznego miasto musiałoby liczyć się z koniecznością ponoszenia nieprzewidzianych wydatków. Rowery powinny wrócić na gliwickie ulice w 2021 roku. Metropolia GZM planuje uruchomienie metropolitalnego systemu, który obejmie także Gliwice.

W tym roku nie wypożyczysz miejskiego roweru- informuje Urząd Miasta w Gliwicach. W powtórzonym przetargu złożone zostały dwie oferty, firm NEXTBIKE POLSKA S.A., z ceną 1,1 mln zł brutto oraz konsorcjum firm: ORANGE POLSKA S.A. i ROOVEE S.A. z ceną 996 tys. zł brutto. Tańsza oferta przewyższa o niemal 218 tys. zł kwotę, jaką miasto zamierzało przeznaczyć na realizację zamówienia.

W obliczu obecnego stanu zagrożenia epidemicznego miasto musi liczyć się z koniecznością ponoszenia nieprzewidzianych wydatków. Podjęcie decyzji o zwiększeniu o ponad 20% kwoty przewidzianej w budżecie miasta na system roweru miejskiego byłoby więc nieuzasadnione. Planowany termin w jakim miał rozpocząć się tegoroczny sezon roweru miejskiego to 1 maja. W obecnej sytuacji nie ma pewności czy zostałby dotrzymany. Podjęto zatem decyzję o unieważnieniu przetargu. Rowery miejskie powinny wrócić na gliwickie ulice w 2021 roku. Metropolia GZM planuje uruchomienie metropolitalnego systemu, który obejmie także Gliwice.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content