play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Gliwice: Wymieniłeś ogrzewanie na ekologiczne? Miasto pomoże w opłacaniu rachunków

today18 października 2021

Background

Gliwice kontynuują walkę ze smogiem. Mieszkańcy, którzy wymienią nieekologiczny system ogrzewania mogą liczyć na wsparcie odnośnie dopłat do rachunków.

W Gliwicach od wielu lat istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na wymianę nieekologicznych systemów ogrzewania. Wiele osób obawia się jednak większych rachunków. W związku z tym miasto uruchamia specjalny program osłonowy, dzięki któremu gliwiczanie będą mogli liczyć na dopłaty do bieżących kosztów.

– Mamy sygnały, że niektórzy mieszkańcy obawiają się tej wymiany nawet nie ze względu na ewentualne koszty takiego remontu, ale ze względu na obawy odnośnie opłat za rachunki w przyszłości. Tu ma pomóc gliwicki program osłonowy – mówi naszej reporterce Maja Lamorska-Gorgol z UM Gliwice.

Skorzystać z dofinansowania będą mogły osoby, które spełniają określone warunki. Pod uwagę brane będą trzy główne kryteria: powierzchnia lokalu, liczba osób w gospodarstwie domowym oraz wysokość dochodu.

– Przykładowo dla osoby samotnie mieszkającej maksymalny miesięczny dochód uprawniający do starania się o taką dotację będzie wynosił 3855,50 zł netto, a w przypadku większego gospodarstwa domowego 2640 zł netto na osobę. Na większe wsparcie będą mogły liczyć osoby o niższych dochodach, a także niepełnosprawne – tłumaczy nam Maja Lamorska-Gorgol.

Program ruszy po uprawomocnieniu się uchwały. Będzie obowiązywać do 2027 roku.

fot.: Freepik

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content