play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Zachodnia obwodnica miasta już gotowa

today8 września 2020

Background

Jedna z najważniejszych drogowych inwestycji w Gliwicach – ponad 3-kilometrowy odcinek zachodniej obwodnicy miasta łączący ul. Rybnicką z Daszyńskiego – została ukończona. Trasa powinna odciążyć ulice w centrum Gliwic, będzie też wygodnym połączeniem pomiędzy dzielnicami.

Liczący 3,4 km odcinek zachodniej obwodnicy miasta od ul. Rybnickiej do Daszyńskiego ma jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu. Droga jest oświetlona i wyposażona w – znane już z gliwickich ulic – tablice zmiennej treści, na których wyświetlane są informacje o ewentualnych utrudnieniach, sytuacji na drogach lub warunkach pogodowych. Wzdłuż trasy powstała także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów oraz rolkarzy. Na części obwodnicy, od strony ul. Daszyńskiego, wybudowano ekrany akustyczne. Powstały także miejsca do ważenia pojazdów. Prędkość, z jaką można się poruszać, to na ogół 70 km/h (50 km/h w rejonie skrzyżowań). Inwestycja kosztowała ok. 86 mln zł i powstała dzięki unijnemu wsparciu.

Ta inwestycja to jeden z etapów budowy kompleksowej obwodnicy miasta, której pełen rezultat osiągniemy po zakończeniu kolejnych odcinków trasy. Dopełnimy w ten sposób dobrze przemyślaną drogową układankę, systematycznie tworzoną przez gliwicki samorząd – mówi zastępca prezydenta Gliwic Mariusz Śpiewok.

Foto i źródło: UM Gliwice

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content