play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Zarząd Dróg miejskich miesięcznie zbierał 30 ton śmieci. Koniec taryfy ulgowej

today24 maja 2021

Background

Porozrzucane przy pasach drogowych śmieci, to problem wielu miast. Walka z tym problemem w Gliwicach jest skuteczniejsza dzięki monitoringowi. Porzucający odpady przy pasach drogowych nie pozostają bezkarni.

Książki, zeszyty, ubrania, plastikowe opakowania, a nawet stare opony, meble i sprzęt AGD – to wszystko znaleźć można przy pasach drogowych w Gliwicach. Zarząd Dróg Miejskich cierpliwie porządkował teren, zbierając każdego miesiąca około 30 ton śmieci. Jednak ze względu na wciąż rosnącą skalę zjawiska, uważniej przejrzał miejski monitoring:

– W ostatnim czasie w ten sposób udało się odnaleźć sprawcę, który zaśmiecił odpadami teren pasa drogowego w jednej z dzielnic Gliwic. Wobec tej osoby nie tylko wyciągnięto konsekwencje przewidziane przepisami prawa, ale także wezwano do uporządkowania tego miejsca – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska z Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Porozrzucane przy pasach drogowych śmieci, to problem wielu miast. Śmieci przy pasach drogowych stanowią zagrożenie w ruchu pieszych i pojazdów. Sprawcy dopuszczający się śmiecenia w takich miejscach nie mogą się zasłaniać nieświadomością – brak znajomości przepisów prawa, nie jest zwalnia od odpowiedzialności.

Fot. Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content