play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Gliwice: Uwaga, zmiany na Placu Piastów. Już od najbliższego czwartku!

today26 lipca 2021

Background

Rozpoczyna się kolejny etap budowy Centrum Przesiadkowego w Gliwicach. Z tego powodu od najbliższego czwartku  (29.07.2021 r.) obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu w rejonie pl. Piastów.  Zmiany odczują zarówno kierowcy jak i pasażerowie autobusów.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie:

  • stanowiska 01, 05 i 06 przystanku Gliwice Plac Piastów ulegną likwidacji;
  • stanowisko 07 przystanku Gliwice Plac Piastów zmieni charakter na stanowisko do wysiadania;
  • drogowcy utworzą stanowisko 31 przystanku Gliwice Plac Piastów, zlokalizowane w rejonie posesji Piwna 1 – stanowisko będzie miało charakter do wysiadania;
  • utworzone zostanie stanowisko 32 przystanku Gliwice Plac Piastów, zlokalizowane w rejonie łącznika równoległego do ul. Dworcowej, między ul. Jagiellońską a zjazdem na DTŚ;
  • stanowisko 09 przystanku Gliwice Plac Piastów nadal będzie pełnić rolę przystanku do wysiadania.

Szczegółowe informacje na temat rozlokowania przystanków i aktualne rozkłady jazdy autobusów można znaleźć na stronie rj.metropoliaztm.pl.

Zmiany dotyczyć będą także organizacji ruchu dla pojazdów 

Ruch na ul. Piwnej, na odcinku od ul. ks. Hlubka, będzie możliwy tylko w kierunku pl. Piastów.  Kierowcy wyjeżdżający z tunelu DTŚ do ul. Dworcowej nie będą mieli możliwości skrętu w lewo. Objazd dla nich drogowcy wyznaczą w prawo w ul. Dworcową, dalej do M. Strzody, stąd do Wrocławskiej, Częstochowskiej i do ul. Jagiellońskiej.

Dodatkowo wciąż trwają końcowe prace związane z nowym zagospodarowaniem ul. Na Piasku oraz  roboty przy uzbrojeniu podziemnym w ciągu ul. Okopowej (na odcinku od dworca PKP do placu Piastów) i budowy miejsc parkingowych w obszarze pomiędzy pętlą objazdową przy dworcu, ulicami Okopową i Bohaterów Getta Warszawskiego.

Przebudowę po południowej stronie dworca PKP realizuje Eurovia Polska. Koszt inwestycji  to ponad 41 mln zł. Prace powinny się zakończyć pod koniec 2022 r.

źródło: UM Gliwice 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content