play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Gliwice: Zniszczył dwa samochody, bo „skusiła” go paczka na tylnym siedzeniu

today17 lutego 2020

Background

Zniszczył dwa samochody, bo „skusiła” go paczka na tylnym siedzeniu. Właściciela Mercedesa obudził alarm jego samochodu, który został uszkodzony przez złodzieja. 32-latek chciał ukraść paczkę znajdującą się na tylnym siedzeniu, stojącej obok Toyoty.

Do zdarzenia doszło tuż po północy, gdy mieszkańca Gliwic zaalarmował, dzwoniąc na komórkę, jego samochód, wyposażony w specjalne systemy. Mężczyzna wyjrzał przez okno i spostrzegł, że ktoś próbuje wybić szybę w Toyocie, zaparkowanej obok należącego do niego Mercedesa. Mieszkaniec Gliwic natychmiast zareagował – zadzwonił pod numer alarmowy, a sam rzucił się za uciekającym sprawcą, zatrzymując go.

32-latka przejęli policjanci, którzy przyjechali na miejsce. Okazało się, że wybijając szybę w Toyocie, mężczyzna uszkodził tym samym, odbijającym się kamieniem, karoserię nowego Mercedesa. Sprawcę zaintrygowała paczka z charakterystycznymi znakami jednej ze znanych firm kurierskich, leżąca na tylnej kanapie japońskiego auta. Skuszony perspektywą łatwego „zarobku”, postanowił włamać się i ją zabrać. Dopiero wtedy odkrył, że w pojeździe leżało tylko puste pudełko. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content