play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Gliwicki Budżet Obywatelski: Mieszkańcy wybrali ponad 70 projektów

today2 grudnia 2020

Background

Pole do minigolfa, siłownia plenerowa i system rowerów miejskich. Między innymi te zadania zrealizuje miasto Gliwice w ramach 8. edycji Budżetu Obywatelskiego. W sumie mieszkańcy wybrali aż 74 projekty.

W przyszłym roku wykonane zostaną 73 zadania dzielnicowe, w tym 62 w ramach środków z puli podstawowej i 11 w ramach tzw. puli dla aktywnych, którą rozdysponowano pomiędzy dzielnice z najwyższą frekwencją. Zrealizowane będzie także jedno zadanie ogólnomiejskie. Mimo obaw magistratu pandemia nie przeszkodziła pokonać kolejnego rekordu oddanych głosów:
Pomimo trudności z którymi się obecnie borykamy głosowanie przebiegło bardzo sprawnie i cieszyło się większą popularnością niż rok wcześniej. Tym razem gliwiczanie oddali łącznie prawie 30 tysięcy głosów. To jest o ponad 4 i pół tysiąca więcej niż w 2019 roku. Zdecydowanie zwiększyło się też zainteresowanie oddawaniem głosów w formie elektronicznej. Odnotowaliśmy o 7 tysięcy głosów elektronicznych więcej niż w 2019 roku. – mówi nam Joanna Lenczowska z Biura Prezydenta Miasta. Suma jaka została w tym roku przeznaczona na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego to prawie 7 milionów złotych.

Fot.: UM Gliwice 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content