play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Gmina Świerklaniec: S11 po korekcie! Zobacz przebieg

today16 listopada 2020

Background

Wygląda na to, że zdanie mieszkańców Gminy Świerklaniec zostało wzięte pod uwagę. Na stronie internetowej katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pojawiła się korekta wariantów przebiegu drogi ekspresowej S11 między innymi na terenie gminy Świerklaniec.

Wynika z niej, że jeden z postulatów mieszkańców został spełniony:

-Mieszkańcy pozytywnie opowiedzieli się za tak zwanym wariantem niebieskim. Był jednak warunek – aby wprowadzić kilka zmian do tego przebiegu. Najważniejszym postulatem było odsunięcie drogi od terenów zabudowanych w miejscowości Nakło Śląskie. Projektanci wzięli to pod uwagę i odsunęli drogę o około 200 metrów. Możemy więc uznać, że ten warunek został spełniony – mówi Jarosław Wasążnik, Przewodniczący Rady Gminy Świerklaniec.

Mieszkańcy oprócz maksymalnego odsunięcia drogi od Nakła Śląskiego, wnioskowali także o korektę formy zjazdu z DK78 na węzeł drogi ekspresowej. Ten temat pozostaje jednak wciąż otwarty:

-Kwestią otwartą pozostaje temat węzła drogi ekspresowej i połączenia z Drogą Krajową 78, tak aby bezkolizyjnie ruch tranzytowy kierował się na drogę ekspresową – nie blokując ruchu lokalnego. Mieszkańcy postulowali również o budowę bezpiecznego połączenia rowerowego pomiędzy Tarnowskimi Górami, a Gminą Świerklaniec oraz o budowę ekranów dźwiękochłonnych na całej długości drogi od Nakła Śląskiego, aż po Radzionków – dodaje Jarosław Wasążnik.

Wariant czerwony, który zdaniem mieszkańców gminy jest nie do przyjęcia – nie został w ogóle poddany korektom. A to może potwierdzać tezę, że nie jest on realnie brany pod uwagę do realizacji. Na zakończenie prac projektowych dla S11, projektant ma czas do marca 2021 roku. Następnie GDDKiA wystąpi do RDOŚ z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

 

 

Źródło: https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/32163/BUDOWA-DROGI-EKSPRESOWEJ-S11-W-WOJEWODZTWIE-SLASKIM?fbclid=IwAR1xMvfYAAdKl9g5MC5AFfwqNAXz9vPlUtBpQd2raTcUXga7QRqpHBTQth8

 

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content