play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Górnicy jednak jadą dziś do Warszawy

today23 lipca 2020

Background

Górnicy jednak jadą dziś do Warszawy. Celem wyprawy jest oddanie osocza krwi przez ozdrowieńców z kopalń należących do Polskiej Grupy Górniczej. Osocze pomaga w leczeniu ciężkich przypadków COVID-19.

Górnicy jadą dziś do Warszawy, ale nie na spotkanie z rządem. Grupa ozdrowieńców z kopalń Polskiej Grupy Górniczej odda osocze krwi pomocne w leczeniu cięzkich przypadków koronawirusa. To ciąg dalszy akcji 'Nie hejtuje, bo ratuje’ zorganizowanej we współpracy ze szpitalem klinicznym MSWiA w Warszawie.

Pomimo tego bejtu, który się na nas wylewał, że górnicy roznoszą tę chorobę, to oni chcą jechać i pokazać, że górnicy to nie Ci, którzy roznosili koronawirusa, rzucali kamieniami. Górnicy potrafią być solidarni i dlatego też chcemy jechać do Warszawy i pokazać, że w tych trudnych chwilach jesteśmy jednością i nie patrzymy na region, z którego pochodzimy – wyjaśnił Rafał Jedwabny wiceprzewodniczący „Sierpnia ’80” w PGG.

Dodał, że ten wyjazd to dopiero początek, bo do honorowego oddawania osocza zgłosiło się już kolejnych kilkudziesięciu pracowników kopalń.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content