play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Górnicy mają dość i ogłaszają pogotowie strajkowe!

today14 września 2020

Background

Zakończyło się spotkanie górniczych central związkowych. „Po ostatniej serii bezowocnych rozmów z rządem cofnęliśmy się i rozchodziliśmy z niczym. W związku z tym od dziś, już oficjalnie, reaktywujemy działania komitetu protestacyjno-strajkowego” – powiedział Dominik Kolorz.

Negatywnie oceniamy rozmowy, a zwłaszcza ostatnie spotkanie ze stroną rządową. W dzisiejszym stanowisku, w którym ogłaszamy pogotowie strajkowe, mamy nadzieję na dojście do porozumienia, dlatego zwracamy się z prośbą do premiera aby rozpoczął z nami rozmowy. Dajemy stronie rządowej na to tydzień. Termin mija 21 września. Jeśli rozmowy do tego czasu się nie rozpoczną rozpoczniemy akcje strajkowo-protestacyjną – mówił podczas konferencji szef Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.

Dlaczego tylko pogotowie strajkowe? Cały czas mamy nadzieję na spotkanie z premierem. Jeżeli przez ten tydzień nic się nie wydarzy, to strach pomyśleć co będzie za tydzień. Na razie jeszcze udaje nam się panować nad pracownikami kopalń i po to ten tydzień czasu – dodaje Kolorz.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content